POBIEGAJ ZE MNĄ, MAMO!
Bieganie z wózkiem staje się wśród rodziców coraz bardziej popularną formą rozrywki. Rodzice, którzy trenują w ten sposób, doceniają trening z dzieckiem – szczególnie mamy, które po ciąży oraz pierwszych miesiącach macierzyństwa zmniejszyły swoją aktywność fizyczną, przez co osłabiły swoją kondycję. Czas to naprawić!
Bieganie z wózkiem to świetny pomysł dla tych, którzy chcą poprawić swoją sylwetkę i samopoczucie bez wyrzeczeń w formie zmniejszenia czasu spędzonego z dziećmi. Nie trzeba już wybierać między opieką nad maluchem a sportowym trybem życia. Inwestycja w wózki biegowe dla dzieci pozwala szybciej powrócić do utraconej formy, spędzić czas z dzieckiem na świeżym powietrzu oraz zbudować jego świadomość na temat aktywnych form rekreacji i ich zalet. To pierwszy krok, by rozwinąć w dziecku potrzebę aktywności fizycznej i wzmocnić wspólne relacje, a być może i… zakorzenić nowe pasje? Ważne, że od najmłodszych lat zaczniecie wspólnie wyrabiać dobre nawyki. Bo nie ma to jak grać ze swoim dzieckiem w jednej drużynie, prawda?
ZAPLANUJ WSPÓLNY TRENING
Dobrym momentem, aby go rozważyć i wprowadzić w życie, jest chwila, kiedy Twój maluch zacznie już samodzielnie siedzieć. Ważne jest również przygotowanie Twojego organizmu, ponieważ bieg z wózkiem nie należy do najprostszych na „pierwszy raz”. Twoje ciało wymaga wpierw przygotowana. Jeżeli masz już to za sobą, kolejnym etapem będzie wybór odpowiedniego wózka. Do biegania nie nadaje się zwykły wózek dziecięcy – wózki do biegania z dziećmi różnią się od nich chociażby wielkością kół, powinny być także nieco dłuższe od wózków standardowych. Kiedy już zakupimy taki wózek, czas na wybranie pory dnia, w której biegi będą miały miejsce, oraz trasy. Zdecydowana część rodziców wybiera momenty, kiedy dziecko w wózku śpi, oraz trasy przebiegające przez parki i spokojne, szerokie alejki z gładką i równą nawierzchnią. Odradza się bieganie po chodnikach, blisko ulic, oraz bezpośrednio po ulicach. Hałasy, spaliny i samochody to zagrożenie dla zdrowia i brak komfortu fizyczno-psychicznego. A to przecież właśnie z bezpieczeństwem, komfortem i radością mają się wiązać wspólne biegi.